Google Reklamları ile siteniz istediğiniz anahtar kelimelerde “en üst” sıralarda görüntülensin!

Tıklama Başı Maliyet sistemi ile çalışan Google Adwords Reklam programında sadece potansiyel müşterilerinize hitap edebileceğiniz Reklam Kampanyaları oluşturup, istediğiniz anahtar kelimelerde ön sıralara çıkarak internet sitenize hedef kitlenize uygun ziyaretçilerin ulaşmasını sağlayın.

Bir çoğumuz Google’ın dünyanın en popüler arama motorunu sunmasıyla tanıyoruz. Ana sayfadaki beyaz kutucuğa bir kaç kelime yazarak, dünyanın her hangi bir yerindeki her hangi bir konudaki bilgiye anında ulaşmak artık mümkün. Kullanıcılar, bir kaç dakika içerisinde fiyat, ürün ve politikaları dâhi karşılaştırabiliyor.

Google ile alakalı daha az bilinen bir gerçek ise, Google’ın bir arama motoru olması yanı sıra oldukça etkili ve başarılı bir reklamcılık platformuna sahip olmasıdır. Google’ın gelirlerinin neredeyse tamamı (%99’u) Google’ın kendi siteleri ve ortak ağlarındaki sitelerde gösterilmekte olan web tabanlı reklamlardan sağlanmaktadır. Örneğin biraz daha ayrıntılı incelersek;

2012 üçüncü çeyreğinde  14.1 milyar dolarlık bir gelir, 2.18 milyar dolar kar elde etti. Bu rakam 2007 yılı üçüncü çeyreğinde 4,2 milyar dolardı.

Google Reklamlarını neden tercih etmelisiniz ?

Ziyaretçi Faktörü
Dünyanın her ülkesinden günde milyonlarca kişi; interneti kullanarak aradığı bilgi ya da internet sitesine ulaşıyor ve de bu aşamada dünyanın 1 numaralı arama motoru olan Google; sayısını tahmin edemeyeceğimiz kadar çok kişiyi aradığı bilgi ile eşleşen internet sitelerine yönlendiriyor; örneğin Ayakkabı arayanlar sadece ayakkabı ile alakalı siteleri görüntülerken, Çiçek arayanlar sadece çiçek ile alakalı sitelere ulaşıyor. Bu tabloyu tam anlamıyla göz önüne getirdiğinizde günde binlerce, onbinlerce kişiye ulaşabilmeniz artık mucize değil, tamamen gerçek!

Hedef Kitle Avantajı
Google’a vermiş olduğunuz reklam; sadece reklamla alakalı seçmiş olduğumuz anahtar kelimeleri arayan kişiler tarafından görüntülenecektir, bu şekilde reklamınızın sadece hedef kitleniz tarafından görüntülenme fırsatına sahip olursunuz. Bir reklam aracı olarak televizyonu düşünün; vermiş olduğunuz reklam sizin ulaşmak istediğiniz kitlelerden bağımsız bir çok farklı kişi tarafındanda izlenilecektir ancak Google’a vermiş olduğunuz reklam ile sadece kendi hedef kitlenize ulaşırsınız, biz buna kısaca “nokta atışı” diyoruz…

Reklam Maliyetleri
Google Reklamları; televizyon, radyo, gazete gibi kitle iletişim araçlarına verilen reklam ücretleri ile kıyaslanamayacak kadar uygundur. Google’a reklam vermek için herhangi bir tutar zorunluluğu yoktur, hesabınıza istediğiniz kadar bakiye yükleyebilir ve de bakiyenizi tüketene kadar reklamınızı sürdürebilirsiniz ve de Google’a vermiş olduğunuz reklamlarda ziyaretçinin sadece reklamınıza tıklayıp sitenize ulaşması durumunda “Tıklama Başı Maliyet” ile ücretlendirilirsiniz.